DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Oplocení pozemků‚ zahrad‚ domů‚ nebo budov na klíč

Oplocení budovy

Oplocení budovy, tedy konkrétně přesněji oplocení pozemku kolem určité budovy je dnes již jejich běžnou součástí, ovšem záleží na rozhodnutí majitele pozemku. Úkolem oplocení je zabránit či zamezit volnému pohybu přes určitou hranici jak nevyžádaným návštěvníkům, tak také zvěři. Možnosti oplocení jsou dnes velmi široké, trh nabízí nespočetné množství materiálů a druhů, kde si každý může vybrat podle různých kritérií. Užitím oplocení budov je ovšem nejen bezpečností, ale také může být dekorativní, dotváří celkový vzhled domu i krajiny.

 

Jako příklady nejčastěji užívaných druhů oplocení můžeme uvést ploty živé, které jsou ovšem velmi náročné na údržbu. Dále druhy plotů, dělených podle struktury, kde záleží na počtu sloupků a výplně nebo zda je složen s dílců, či jde o samostatný pás. Materiály se dají buď kombinovat, nebo použít jeden samostatně. Nejčastěji se používá tento materiál: dřevo, kovy (ocel, plech,…), zdivo, železobeton, keramika anebo třeba také kámen. Zároveň s výběrem vhodného plotu, je také důležitý výběr vhodné brány či branky pro vchod na pozemek. I brány jsou dnes na trhu v nepřeberném množství. Volba už pak spočívá na samotném vlastníkovi a jeho vkusu a konkrétních požadavků.

 

Oplocení budovy však musí být v souladu také se zákony, aby nedocházelo k rozporu mezi vlastníkem a úřady a mezi vlastníkem a sousedy. Ve vztazích mezi sousedy se může řešit také otázka, který z nich je povinen svůj pozemek oplotit. V minulosti se uplatňovalo pravidlo pravé ruky, kdy oplotit svůj pozemek byl majitel po pravé straně při čelním pohledu od vstupu na pozemek. Toto pravidlo je v řadě míst nadále respektováno.

 

Pokud máte zájem o oplocení tak nás kontaktujte.